Chtěl bych tímto poděkovat vážené paní Petře Kýhosové, bez které bych svou péči o mou maminku (88) zvládnul jen velice těžko.

Pečovatel se ze mne stal ze dne na den a nic jsem o této činnosti, ani různých možnostech pomoci a podpory nevěděl. První měsíce, kdy maminka byla ještě více soběstačná, to celkem bez pomoci fungovalo, i když s občasným zaskřípěním, ale zhoršující stav maminky vyžadoval čím dál tím víc různé pomoci. V této době jsem shodou okolností obdržel kontakt na paní Petru, která mi začala pomáhat jak s nalezením té nejvhodnější péče a pomoci v mé těžké situaci, tak i mně samotnému při našich pravidelných sezeních, kde jsme rozebírali mé pocity a stavy, kdy již jsem péči o maminku chtěl vzdát. Osobní návštěva paní Petry přímo u nás doma a rozmluva s maminkou pak byla přínosem v řešení další péče. Paní Petra mi nesmírně pomohla svými zkušenostmi s pečujícími a svými odbornými znalostmi, vždy uměla nalézt to, co jsem právě v dané situaci nejvíce potřeboval. Bez její pomoci bych ani nevěděl na co vše máme nárok a oč si můžeme zažádat, kdo a jak nám může s péčí pomáhat, na jakou instituci se můžeme obrátit o pomoc, či kdo nám pomůže se vzdálenou péčí (anděl na drátě).

Rady paní Petry mi pomohly umístit maminku do odlehčovací služby, kdy jsem odcestoval mimo republiku, a mohl tak v klidu, bez strachu o maminku trávit pár dní dovolené, abych mohl na krátký čas od péče vypnout. Myslím, že i organizovaná setkání skupiny pro pečující měla svůj nemalý přínos k mému ujasnění vztahů a postojů k péči. Bez pravidelných rozmluv s paní Petrou, bych asi již dávno mou snahu o péči vzdal, neboť jsem neuměl správně stanovit priority v mém přístupu k péči o maminku. Úžasná byla i možnost v  kteroukoliv denní nebo noční dobu využít telefonické konzultace nebo žádosti o radu v jakékoliv situaci. Velice si u paní Petry cením nabídky jejího osobního doprovodu při návštěvě hospiců, které jsem pro maminku hledal na dobu, kdy již nebudu zvládat domácí péči. Není dost slov, kterými bych mohl vyjádřit svou vděčnost a dík za tak užasnou pomoc a podporu, které se mi po odborné i psychické stránce od paní Petry dostalo.

Milan

 • Jsem vděčná, že jsem Vás potkala

  Poprvé jsem Vás kontaktovala asi před rokem a půl. Chtěla jsem asistenční služby pro mojí maminku. Tenkrát jsme se nedomluvily. Kvůli mě. Hledala jsem vlastně jen "hlídání" a nepravidelně. Nicméně rozhovor (asi hodinový) s Vámi, byl pro mě zásadní. Začala jsem jinak přemýšlet a zjišťovat si možnosti.

  Číst dál: Jsem vděčná, že jsem Vás potkala

   
 • Petro, byla jste mi od počátku velkou oporou

  To, jak jste se mnou na první naší společné informativní schůzce podrobně probrala jaké máme možnosti aktuální podpory, jak ze strany sociální péče, tak ze strany zdravotní domácí péče. Jak jste aktivně zjišťovala též moje potřeby, jako osoby, která se o nemocného stará, a která je v danou chvíli neméně důležitá.

  Číst dál: Petro, byla jste mi od počátku velkou oporou

   
 • Bez paní Martiny bych skončila zřejmě v rukou jiných odborníků

  V roce 2019 jsem se po dlouholeté péči o maminku, kterou jsem měla u sebe dostala do ohromné krize, kdy jsem si prošla syndromem vyhoření, opustila jsem dlouholetou práci a po vážném úraze skončila v invalidním důchodu.

  Číst dál: Bez paní Martiny bych skončila zřejmě v rukou jiných odborníků

   
 • Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

  Ohlížím se zpět za uplynulými čtyřmi roky a ptám se sama sebe, jak jsem mohla zvládnout všechno, co se během nich stalo. Odpověď je - sama bych to nezvládla a děkuji těm, kdo mi poskytli pomoc a podporu. Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

  Číst dál: Martině děkuji za to, že mi pomohla pracovat s "hodnou holkou" ve mně.

   
Péče o druhé může vysilovat

Dochází Vám síly?
Řešte situaci ihned

Sjednejte si nezávaznou konzultaci zdarma.
Zjistíte, že Vaše situace má východisko.

Podělte se o náš kontakt s ostatními

Sjednat konzultaci 770 119 776